اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

شاید به جرات بتوان گفت اسبچه خزر تنها اسب کوچکی است که تمام پتانسل های یک اسب بزرگ را دارد که خداوند در سرزمین بزرگ ایران به ودیعه گذاشته است . روی سخنم با شماست که میتوانید با برنامه ریزی مناسب چه در زمینه پرورش و هم در بخش آموزش سوارکاری به تمام نونهالان کشورمان امکاناتی را فراهم کنید که این امر می تواند در سطح آموزش و پرورش نیز گسترده شود و تمام فرزندان این مرز و بوم حتی برای یک دوره کوتاه از لذت سوارکاری بهره مند گردند .
انشاالله

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی


0cbc0c6c-0f62-4584-b36d-7308feeefbc4

«سوئن هلمبرگ» با بیش از 50 سال زندگی در دنیای سوارکاری به تهران آمد تا عملکرد سوارکاران ایرانی را زیر ذره بین ببرد. وی مسابقات سوارکاری CSI دو ستاره را از نزدیک شاهد بود در گفتگویی کوتاه با روابط عمومی فدراسیون سوارکاری چنین گفت:
س: وضعیت سوارکاری ایران را چه طور ارزیابی می کنید؟
ج: ایران ظرفیت و توان خوبی برای موفقیت دارد. اما به نظرم بزرگترین مساله ای که آنها با آن مواجه هستند خارج شدن از کشور و شرکت در رقابتهای جهانی است. برای پیشرفت سوارکاری بسیار اهمیت دارد که در پارکورهای اروپایی مسابقه دهد.
س: با توجه به شناختی که از سوارکاری ایران پیدا کرده اید، امکانات موجود جوابگوی پیشرفت هست؟
ج: بله، آنچه که من اکنون می بینم خوب است. مسابقات به خوبی برگزار شد. موانعی که در پارکورهای بود از جنس و مواد خوبی ساخته شده بودند. مانژ اصلی برای رقابت عالی بود، مانژی که سوارکاران در آن اسب ها را گرم می کردند ایده آل بود، اندازه و ابعاد مانژ ایرادی نداشت.
س: مشکل عمده سوارکاری ایران چیست؟
ج: باید مساله قرنطینه اسبها برطرف شود تا سوارکاران این شانس را داشته باشند و بتوانند در میادین بین المللی حضور یابند. از دیگر جنبه ها سوارکاری ایران آینده خوبی در پیش دارد.