اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

شاید به جرات بتوان گفت اسبچه خزر تنها اسب کوچکی است که تمام پتانسل های یک اسب بزرگ را دارد که خداوند در سرزمین بزرگ ایران به ودیعه گذاشته است . روی سخنم با شماست که میتوانید با برنامه ریزی مناسب چه در زمینه پرورش و هم در بخش آموزش سوارکاری به تمام نونهالان کشورمان امکاناتی را فراهم کنید که این امر می تواند در سطح آموزش و پرورش نیز گسترده شود و تمام فرزندان این مرز و بوم حتی برای یک دوره کوتاه از لذت سوارکاری بهره مند گردند .
انشاالله

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی


1397/08/29 | هنر های رزمی
متن خبر :شاپورطفیونی رییس هیئت سوارکاری استان فارس گفت: دومین دوره مسابقات جهانی رزمی سواره از اول تا سوم آذرماه در باشگاه سوارکاری سلطان واقع در کیلومتر یک جاده شیراز کوار با حضور 68 سوارکار از 28کشور مطرح جهان با شعار (ورزش ،صلح ،دوستی )برگزار می شود.
 شاپور طفیونی بیان کرد: مسابقات جهانی هنرهای رزمی سواره برای دومین بار در کشور ایران وسال گذشته میزبانی این رقابت های جهانی در استان یزد بوده وامسال بنا به تشخیص نمایندگان فدراسیون سوارکاری میزبانی به استان پهناور فارس  در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی از تاریخ اول تا سوم  آذرماه به میزبانی باشگاه سوارکاری سلطان برگزار می شود.
طفیونی افزود: برای این مسابقات 35 سوارکار مرد و 7 سوارکار زن از کشورهای ایران ، ترکیه، فرانسه، ایرلند، فنلاند، هلند، افریقای جنوبی، انگلستان، رومانی، بلژیک، سودان، بلغارستان، سوییس، لهستان، کره شمالی سوریه، کانادا، امریکا، کره جنوبی، قطر، امارات، گرجستان، مجارستان و قزاقستان ،عمان ،کره جنوبی ،فرانسه ،لهستان ،سوریه ،اعلام آمادگی کردند و از شب گذشته تعدادی از این سوارکاران از طریق فرودگاه بین المللی شهید دستغیب وارد شیراز  شده اند ومورد استقبال کمیته تشریفات این رویداد جهانی قرار گرفته و تا پایان روز سه شنبه همگی ورزشکاران وارد شهر شیراز خواهند شد.
وی ادامه داد: از جمهوری اسلامی ایران نیز 11 سوارکار مرد و یک سوارکار زن در قالب تیمهای الف و ب در مسابقات حاضر خواهند شد.
طفیونی گفت: ورزشکاران در این مسابقات در چهار رشته کمانگیری روی اسب، شمشیر،نیزه ،کاباک  رقابت خواهند کرد.
وی بیان داشت: افتتاحیه مسابقات روز یکم آذر ماه با حضور مقامات کشور و ورزشکاران جهانی و با سخنرانی رییس فدراسیون جهانی  کمانگیری روی اسب در مجموعه گردشگری وباشگاه سوارکاری سلطان برگزار می شود و اختتامیه این مسابقات نیز روز چهارم  آذرماه همزمان با ولادت سراسر نور پیامبر صلح ورحمت (ص) در جوار مجموعه تاریخی  تخت جمشید به میزبانی اداره ورزش وجوانان وهیات سوارکاری شهرستان مرودشت برگزار خواهد شد.
طفیونی اظهار کرد: این مسابقات زیر نظر فدراسیون جهانی خواهد بود و اگر بتوانیم این مسابقات را در حد استانداردهای جهانی برگزار گنیم می توانیم برای سال اینده هم میزبان مسابقات جهانی هنرهای رزم سواره در یکی دیگر از شهرستانهای استان فارس باشیم.
رئیس هیات سوارکاری استان فارس ضمن قدردانی از زحمات وتلاش های بی وقفه وقابل تحسین دکتر کامیاب کلانتری مدیر کل ورزش وجوانان استان فارس ومعاونین وکارشناسان این اداره کل  از افتتاح یک باشگاه سوارکاری کاملا مدرن و پیشرفته با آخرین امکانات جهانی با عنوان باشگاه ورزشی شهر راز با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ظرف بیست روز آینده در شهر لپویی زرقان خبر داد.