اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

شاید به جرات بتوان گفت اسبچه خزر تنها اسب کوچکی است که تمام پتانسل های یک اسب بزرگ را دارد که خداوند در سرزمین بزرگ ایران به ودیعه گذاشته است . روی سخنم با شماست که میتوانید با برنامه ریزی مناسب چه در زمینه پرورش و هم در بخش آموزش سوارکاری به تمام نونهالان کشورمان امکاناتی را فراهم کنید که این امر می تواند در سطح آموزش و پرورش نیز گسترده شود و تمام فرزندان این مرز و بوم حتی برای یک دوره کوتاه از لذت سوارکاری بهره مند گردند .
انشاالله

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی

 

به گزارش پایگاه خبری پدوک، حسین قنبری و بهمن محمدزاده طراحان مسیر کشورمان در کلاس طراحی مسیر بین المللی فدراسیون جهانی که در تاریخ ۱۱ لغایت ۱۶ آپریل  در کشور روسیه برگزار گردید شرکت نمودند و موفق به دریافت مدرک بین المللی طراحی مسیر LEVEL1 فدراسیون جهانی شدند.

طراحی مسیر مسابقات یکی از رشته های مرتبط ورزش پرش با اسب است که شخص طراح مسیر قبل از مسابقه، میزان جایزه و... مسیری را برای رقابت سوارکاران طراحی می کند و موانع را می چیند. به این کار طراحی مسیر و به چیدن موانع پارکورچینی می گویند.

سیستم آموزشی این رشته در دنیا بدین صورت است که افراد علاقمند ابتدا پس از آشنایی با ورزش پرش با اسب به عنوان پارکورچین در مسابقات، در کنار طراح مسیر فعالیت می کنند و پس از آن با توجه به میزان کسب تجربه و گذراندن دوران شفاهی توسط طراحان مسیر با تجربه به عنوان دستیار انتخاب می شوند. با توجه به قوانین ملی ایران شخصی که پس از گذراندن درجه 3 ملی، درجه 2 ملی، و درجه 1 ملی به بالاترین سطح کشور رسید به عنوان کاندید برای شرکت در دوره های سازمان فدراسیون جهانی FEI انتخاب می شود و پس از گذراندن اولین دوره سازمان فدراسیون جهانی موفق به اخذ مدرک درجه 1 بین المللی می شود، در این سطح فرد مجاز است در مسابقات بین المللی فقط به عنوان دستیار شروع به فعالیت کند و پس از گذراندن یک سال و پر کردن Lock Book و کسب تجربه لازم برای شرکت در دوره های درجه 2 و درجه 3 فدراسیون جهانی اقدام کند.

لازم به ذکر است که فقط طراحان درجه 2 و بالاتر می توانند به عنوان طراح مسیر در مسابقات بین المللی ظاهر شوند.

 

 

 


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۲/۰۳
حسین صادقی