اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

اسبچه خزر

اسب کاسپین

شاید به جرات بتوان گفت اسبچه خزر تنها اسب کوچکی است که تمام پتانسل های یک اسب بزرگ را دارد که خداوند در سرزمین بزرگ ایران به ودیعه گذاشته است . روی سخنم با شماست که میتوانید با برنامه ریزی مناسب چه در زمینه پرورش و هم در بخش آموزش سوارکاری به تمام نونهالان کشورمان امکاناتی را فراهم کنید که این امر می تواند در سطح آموزش و پرورش نیز گسترده شود و تمام فرزندان این مرز و بوم حتی برای یک دوره کوتاه از لذت سوارکاری بهره مند گردند .
انشاالله

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی

Dressag Reining

چهارشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۲۸ ب.ظ 

 

 رینینگ  - درساژ غربی

 

قبل از اینکه شاخه ای از مسابقات سوارکاری باشد یک سبک زندگی بوده و کماکان در بین بسیاری از گله داران استرالیایی  - امریکایی – آرژانتینی  - مکزیکی  و کانادایی رایج است .

این ورزش به زندگی گله داران اسپانیا و بعد از آن مهاجران اسپانیایی به مکزیک و امریکا  ( بیشتر تگزاس و کالیفرنیا ) و بعد ها به کانادا بر می گردد .

گله داران برای کنترل  - جابجایی  - جمع کردن یا جدا کردن دام هایشان به اسب های کارامدی احتاج داشتند که قادر باشند به سرعت تغییر جهت بدهند یا متوقف کنندو در گرفتن کوچکترین علامت از سوارکار شان که عموما با یک دست داده می شود بسیار سریع باشند زیرا که دست دیگر سوارکار بیشتر اوقات به کمند شلاق های بلند برای هدایت دام ها یا باز کردن یا بستن دروازه ای بند بود .

تاخیر در پاسخگویی به فرمان های سوارکار می توانست زندگی اسب و سوارکار و دام ها را به خطر بیندازد.

با گسترش شهر نشینی و تغییر زندگی مردم این شیوه از زندگی کمرنگ تر شده و بیشتر جنبه ورزشی و نمایشی پیدا کرد امروزه از این رشته که توسط سازمان سوارکاری جهانی نیز به رسمیت شناخته شده به عنوان درساژ غربی نام برده می شود اما زندگی بسیاری همچنان به این مهارتها بسته است .